• Dil: Türkçe
  • +90 (252) 614 0331
  • Pzt - Cmt: 08:30 - 18:00

RAMADA KUŞADASI'NI AÇAN ÖZYER GROUP 4 YENİ OTELLE 12 OTELE ULAŞACAK

Turizmde Liberty markası ile 8 otelde 6 bin 500 yatak ile faaliyet gösteren Özyer Group, ABD’li zincir oteller grubu Wyndham ile anlaşarak Ramada markası ile Kuşadası’nda golf otel yatırımı yaptı.

Kuşadası’nda 30.000 metrekare alan üzerine kurulan, Ege’nin ilk ve tek 18 delikli golf sahasını da içinde bulunduran Ramada Resort Kuşadası & Golf Oteli için 180 milyon TL’lik yatırım yapıldı.

Yeni yatırımla ilgili olarak İstanbul Feriye Lokantası’nda düzenlenen basın toplantısına Özyer Group Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Özyer, Wyndham Worldwide Orta ve Doğu Avrupa İş Geliştirmeden Sorumlu Başkan Yardımcısı Christian Michel ile Ramada Resort Kuşadası & Golf Genel Müdürü Tamer Onsoy katıldı.

“Yerel birikimimizi Whydham’ın uluslararası tecrübesiyle birleştirdik”

Toplantıda konuşan Özyer Group Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Özyer, “Biz, gerek inşaat gerekse turizm sektöründeki geçmiş tecrübelerimiz ışığında Türk turizmine ‘yıldız’ bir tesis kazandırmak amacıyla yola çıktık. Bu bölgenin insanı olarak sahip olduğumuz birikimi, uluslararası alanda kendini ispatlamış olan Whydham Group ile birleştirdik. Türkiye’nin yeni tatil adası olarak adlandırdığımız Ramada Resort ile bölge turizmine farklı bir bakış açısı ve değer kazandırdığımıza inanıyoruz” diye konuştu.

Ramada Resort Kuşadası & Golf Oteli için 180 milyon TL yatırım yaptıklarını açıklayan Özyer, Wyndham ile franchise anlaşması yaptıklarını belirtti.

Özyer, “Konuklarımızı en yüksek hizmet standartlarında ağırlarken, ülkemizin en önemli sorunlarından biri olan istihdam konusunda da ciddi anlamda katkı sağlıyoruz. Otelimizde direkt olarak görev alacak 350 kişinin yanı sıra 3. parti iş ortaklarımızı da düşündüğümüz zaman, yaklaşık 1.500 kişiye geçim kaynağı sunacağız” dedi.

"Kuşadası yeni yatırımlarla yeniden canlanır"

Kuşadası'nın Türkiye'nin en eski turizm destinasyonlarından olduğu halde hakettiği yerde olmadığını vurgulayan Özyer, bunda en önemli nedenlerden birinin ise tesislerin eskiliği olduğunu, yeni yatırımlarla bölgenin yeniden canlanacağını söyledi.

Dört yılda dört yeni otel

2019’a dek 3’ü Fethiye ve 1’i Bodrum’da olmak üzere 4 yeni otel yatırımı daha planladıklarını kaydeden Özyer, bu tesislerden ilkini 2 yıl sonra Fethiye’de hizmete açacaklarını söyledi. Özyer, yeni yatırımlarla 6 bin 500 olan yatak kapasitelerini 10 bine yükselteceklerini sözlerine ekledi.